Traumatérkép
2015-ben találkoztam először F. Galló Béla A bennünk kódolt jövő – sorsunk a pszichogenetika tükrében című könyvével, melyben a szerző több évtizedes pszichológia és viselkedéstan területén folytatott megfigyelései alapján rögzítette a forradalmian új teória alapjait természettudományi eszközökkel kombinálva. Akkoriban még nem volt ennyire divatos a transzgenerációs örökségek témája, főleg úgy nem, hogy azokat matematikai képletekkel kiszámolva lehessen feltérképezni.
A traumatérkép számításait F. Galló Bélától személyes konzultációk alkalmával tanultam.
A térkép különlegessége, hogy amíg a legtöbbször alkalmazott terápiák egy bizonyos élethelyzetet vagy egy életutat vizsgálnak, addig a térkép megmutatja a felmenőinktől hozott minket befolyásoló programokat is, valamint előre jelzi a bennünk kódolt jövőt és a várható krízispontokat is. A hozott programokat leválasztva a saját személyes programjainkról eljuthatunk igazi önvalónkhoz és kezünkbe vehetjük a saját sorsunk.
Meggyőződésem, hogy a traumatérkép megrajzolása az egyik leghatékonyabb és legmélyebbre vivő mankó, ami támogathat életünkben.
A traumatérkép természeti törvényeken nyugszik és a matematika segítségével ad támpontokat az egyéni és transzgenerációs traumákról. Ezeket feltérképezve pedig könnyebben látunk rá életünk lehetséges válaszaira.
A sorsunk nincs előre megírva, nincs örökölt sors; ugyanakkor a lehetséges kimenetelek belénk vannak kódolva. A traumatérkép ennek a kódnak a feltörése annak érdekében, hogy saját életünket kezünkbe véve a sorsunkat magunk írjuk.
A traumatérkép megrajzolásánál több alkalom javasolt annak ellenére, hogy már az első ülésen is jelentős ‘aha-élmények’ történhetnek, és már itt kiszámítható a saját újrajátszási kényszerek, ismétlések sűrűsége.
A traumatérkép többről szól, mint egyszerű matek: más életszemléletet ad és a sértésből értéshez vezet.
SÉRTÉS – S = ?
Te honnan vennéd el az S-t?
A többszöri találkozás (minimum 3-5 alkalom szükséges a tartós változáshoz) azért is szükséges, mert a térkép rajzolása közben mélyen elsajátítható az a gondolkodásmód, ami életünk során pozitív immunválaszokat ad, és hozzájárul a szerzett és öröklött traumák enyhítéséhez.
Olyan embereknek javaslom a traumatérkép rajzoltatását, akik készen állnak szembenézni a szükségszerű életigenlő változással, hajlandóak időt szánni a folyamatra, és akarnak változtatni a bennük kódolt jövőn.
Az első konzultáció 1,5-3 órát vesz igénybe, a többi ülés időtartama 1,5 óra.